Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Harmadik éve lepik el Markaz rendezvényterét kézművesek, vitézek, solymászok és íjászok: ez a Márk-napi Középkori Sokadalom

Harmadik éve lepik el Markaz rendezvényterét kézművesek, vitézek, solymászok és íjászok: ez a Márk-napi Középkori Sokadalom

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A program évről évre egyre jobban kiteljesedve szolgálja fő célját: a markazi turizmus fellendítését.

A képen látható, hallgatag település-névadó, Márk vezér is bizonnyal élvezte a körülötte lévő sűrű forgatagot a hétvégén. Markazon harmadik alkalommal jött el a Márk-napi Középkori Sokadalom ideje, solymászok, kézművesek, vitézek lepték el a faluszéli parkot.

Miller Lajos operaénekest kérte fel fővédnöknek a szervező Markazi Kulturális és Turisztikai Egyesület. Õk is háromévesek, csakúgy, mint a Márk-napi Sokadalom. Már az alapításnál nagy rendezvények szervezésében gondolkodtak.

A falu adottságai szinte hívogatják a turizmusra fogékony rétegeket, tudtuk meg a polgármestertől.

A középkori vigalmat láthatóan mindenki élvezte, apródoktól nagy vitézekig.

Faragó Zoltán


Az Aktuális napi hírei (2010-05-10 )

Tovább az archívumra