Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Szüreti futónap

Szüreti futónap

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Szüreti futónapot tartottak Gyöngyösön. Óvodástól az általános- és középiskolásokon át a felnőttekig minden korosztály képviseltette magát. A legrövidebb táv 350 méter volt, míg a leghosszabb 4,5 km. Az esemény fő célja az volt, hogy a lehető legtöbb embert megmozgassák. Az Autómentes naphoz csatlakozva pedig kerékpáros felvonulással zárult az esemény.
Ismét megtelt a Fő tér sportolókkal, ugyanis szüreti futónapot tartottak Gyöngyös belvárosában. A szervezők számára fontos ez a verseny, hiszen céljuk, hogy minél több embert megmozgassanak.

– Gyöngyösön én azt hiszem ez a legnagyobb olyan rendezvény ahol azért több száz gyerek versenyzik és mi erre büszkék vagyunk, ezt mi csináljuk már lassan 30 éve. Az elején volt mikor évente több versenyt rendeztünk, most ennyire van pénzünk meg erőnk, mert mi is azért öregszünk. Amíg tudjuk, csináljuk, meg amíg a társaim jönnek velem és ezen a napon segítenek, addig tudjuk csinálni – fogalmazott Tari Tibor szervező.

A verseny több kategóriából tevődött össze: Voltak egyéni és iskolai váltóversenyek, családi futás, valamint céges csapatversenyek. A legrövidebb táv 350 méter volt, míg a leghosszabb 4,5 km. A versenyre 700-an előneveztek, de a helyszínen ennél is több százzal többen álltak a rajtvonalhoz. Az iskolások fontosnak tartják, hogy minden évben részt vegyenek a versenyen.

A középiskolásoknak is fontos a sportolás, többen közülük ezzel is szeretnének foglalkozni a jövőben.

A szüreti futást egy kerékpáros felvonulás követte, mellyel nem csak a mozgás fontosságára szerették volna felhívni a figyelmet, hanem az „Autómentes Nap” eszméjét követve a környezetvédelemre is.