Idén is elismerésben részesíti az önkormányzat a szociális területen kiemelkedő tevékenységet végző szakembereket. A „Gyöngyös Város Szociális Ügyéért” kitüntetést november 12-én, a Szociális Munka Napján adják át. Az írásba foglalt, indoklással ellátott javaslatokat pedig szeptember 30-ig lehet benyújtani a polgármesternek.
Gyöngyös képviselő-testülete idén is várja a javaslatokat a „Gyöngyös Város Szociális Ügyéért” elismerésre. A kitüntetés azoknak adható, akik a városban a szociális ellátás területén kiemelkedő munkát végeztek és ezzel hozzájárultak az ellátás színvonalának emeléséhez.
– Egy évben egy kitüntetés osztható ki. Felterjesztést tehet a testület bizottságai, bármely gyöngyösi állampolgár, alapítványok, gazdasági- civil szervezetek és specifikusan természetesen a szociális intézményeknek a vezetői, illetve az intézmények érdekképviseletei és a nemzetiségi önkormányzatok. – mondta Dr. Horváth Gábor, a Közigazgatási és Intézményirányítási Igazgatóság igazgatója.
Tavaly Héri Andrea, a Kistérségi Humán Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központ intézményegység-vezetője vehette át a kitüntetést.
– A kitüntetéssel természetesen jár oklevél, emléklap és pénzjutalom. Nagyon fontos, hogy egy részletes méltatást bemutató kitüntetési felterjesztést várunk, amiben a felterjesztőnek az adatai is szerepelnek és Gyöngyös város polgármestere felé kell ezt megküldeni. – tájékoztatott Dr. Horváth Gábor.
A kitüntetést a Szociális Munka Napján adják át, amennyiben addig a kormány nem rendel el ismét korlátozást a koronavírus-járvány miatt.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon