Az idősek világnapja alkalmából rendezett ünnepséget az önkormányzat a városban élő nyugdíjasoknak a Mátra Művelődési Központban. A rendezvényen Kévés Tamás és Kárpáti István alpolgármester köszöntötte az időseket, valamint az 50., 60. és 70. házassági évfordulójukat ünneplő házaspárokat. Az ünnepélyes pillanatok után pedig Operett-Musical Voices Társulat szórakoztatta a szépkorúakat.
Követendő példa a feltörekvő generációnak – így méltatta Kévés Tamás alpolgármester az 50., 60. és 70. házassági évfordulójukat ünneplő házaspárokat az idősek világnapja alkalmából rendezett ünnepség előtti fogadáson. A jubiláló párok köszöntésének immár tíz éves hagyománya van a városban. Az alpolgármester azt mondta, a mai felgyorsult világban a fiatalság nem arrafelé halad, hogy a házasság, az összetartozás értékét továbbvigyék, ezért is fontos, hogy minden évben bemutassák nekik, hogy a megpróbáltatások ellenére lehet hosszú évtizedeken át kitartani egymás mellett.
– Az élet velejárója, hogy feszültség van közöttünk, önök között, de ezeket le kell gyűrni, le kell győzni és én gratulálok önöknek, hogy ennyi időt, és ilyen szépen éltek egymás mellett. – mondta Kévés Tamás, Gyöngyös alpolgármestere.
A fogadást követően a Mátra Művelődési Központ színháztermében folytatódott az ünnepség, ahol Kárpáti István alpolgármester köszöntőjében azt fejtegette, hogy ki számít idősnek és fiatalnak, hiszen ennek nem a kor a feltétele, hanem, hogy vannak-e célkitűzései, tervei az embernek, amit meg is tud valósítani, majd néhai nagyapjával példálózott.
– Volt egy projektje, 78 éves korában a birtok fejlesztése, ami nyilvánvalóan igénybe vette az ő fizikai, mentális energiáját, de tulajdonképpen ez tartotta őt fiatalon. Szerintem nagyapám olyan ember volt, aki örökké fiatal volt, és ezzel szemben ismerek is olyanokat is, akik lehet, hogy huszon-harmincévesek, de a naptár lapjai között sodródnak, igazi célok nélkül, és ebből a szempontból idősnek minősíthetők. – mondta Kárpáti István, Gyöngyös alpolgármestere.
Az alpolgármesterek emléklappal és ajándékkal köszöntötték a házaspárokat. Elsőként a Mészáros házaspár vehette át elismerését, akik 50. házassági évfordulójukat ünneplik az idén, szerintük a kompromisszumkötés elengedhetetlen egy hosszú, kitartó kapcsolathoz.
– A boldog házasság titka az, hogy egyik vagy mind két fél tud kompromisszumot kötni, tehát nem mindjárt röpülnek a tányérok. Néha összezördül, néha kibékül, ez az élet. Ez a lényeg benne, hogy nem vesszük annyira tragikusan a problémákat, hogy hátat fordítsunk egymásnak. – nyilatkozta Mészárosné Laposa Ilona és Mészáros István.
Hiesz György polgármester távolléte miatt, a rendezvény előtt külön interjúban köszöntötte az időseket. Azt mondja, sokat köszönhetünk nekik, hiszen ők emelték Gyöngyöst várossá, ezért is kéri őket, hogy vegyék igénybe azokat a szolgáltatásokat, amit a város tud nyújtani nekik.
– Éljenek közösségi életet, menjenek strandra, sportoljanak, túrázzanak. Hál’ Istennek egyre többen élnek ezzel, és azt kívánom, hogy vigyázzanak egymásra, jöhet még covid, fontos az életük, szeretjük őket. – mondta Hiesz György, Gyöngyös polgármestere.
A köszöntéseket követően operett műsorral szórakoztatták a résztvevőket.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon