A táborban résztvevő építészhallgatók rendkívül izgalmas feladatot kaptak. A leromlott állapotú, s jelenleg bútoráruházként üzemelő zsinagóga hasznosítására készíthettek terveket, s fantáziájukat is szabadjára engedhették.

2 ország 4 egyetemének 10 hallgatója készített terveket a gyöngyösi zsinagóga hasznosítására a Határtalan építészet projekt keretében. Az ötnapos munkahéten minden építészhallgatónak egy kicsit gyöngyösivé is kellett válni ahhoz, hogy az épületet a városépítészet összefüggéseibe helyezve értelmezzék. A munka egyszerre volt számukra szakmai gyakorlat és lehetőség ötleteik megvalósítására.
Dévényi Tamás Ybl díjas építész itt már a kész terveket mutatja. Azt mondja, a tervek legnagyobb erénye, hogy mindegyik a városközpont részeként kezeli a zsinagógát és környékét.
A tervek között a legtöbb kulturális funkciót képzel el a zsinagóga épülete számára. Lehetne galéria, képzőművészeti és színházi műhelyek otthona, városi bálterem vagy mindezek együtt. Mások vásárok, borbemutatók helyszíneként tudják elképzelni a zsinagógát, sőt akadt egy olyan terv is, amely fürdővé alakítaná át az épületet. A szakemberek szerint bármelyik terv megvalósítható lenne, az viszont, hogy melyik kaphat az ötletekből zöld utat, jórészt a város igényeitől függ majd.
Borbándi Erik