Kezdőlap » Hírek - Aktuális » A turizmus népszerűsítése érdekében, az ENSZ Turisztikai Világszervezete kezdeményezésére, 1980.óta minden évben szeptember 27-én ünneplik a Turizmus Világnapját

A turizmus népszerűsítése érdekében, az ENSZ Turisztikai Világszervezete kezdeményezésére, 1980.óta minden évben szeptember 27-én ünneplik a Turizmus Világnapját

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A Mátra népszerűsítése érdekében, a mozgalomhoz Gyöngyös is csatlakozott. A turinform irodába betérőket ezen a napon egy ingyenes kiadvánnyal fogadták.

A Turinform irodába betérőket ezen a napon egy ingyenes kiadvánnyal fogadták, a gyerekek pedig édességet kaptak ajándékba. Az év első 6 hónapjáról szóló statisztikai kimutatások szerint a belföldi turisták voltak többen a Mátrában –tette hozzá Kósa László, a Gyöngyös-Mátra TDM elnöke. Az újonnan nyitott 3 új szállodának és a sok programnak köszönhetően tovább emelkedett az ide látogatók száma. A gazdasági helyzet ellenére a belföldiek körében egyre népszerűbb a Mátra, így a nyári szezon után is szeretnék a Mátra látogatottságát megőrizni. Az idelátogatók palettája igen széles- mondta Kósa László, a bakancsos turisták és a wellness programok kedvelői mellett, jelentős az egyházi rendezvényeken résztvevők és a téli sportok miatt érkezők száma is.

Pásztor Csilla


Az Aktuális napi hírei (2012-09-28 )

Tovább az archívumra