Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Jászárokszállás megfelelt a kihívásnak

Jászárokszállás megfelelt a kihívásnak

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Jászárokszállás is csatlakozott a kihívás napja rendezvényéhez. Számtalan program közül válogathattak azok, akik saját teljesítményükkel is szerettek volna hozzájárulni a település sikeréhez.

1982-ben két kanadai város versengésével vette kezdetét a később világhódító körútra induló kihívás napja elnevezésű rendezvény. Magyarország 1991-ben, Jászárokszállás pedig idén csatlakozott a testmozgást népszerűsítő rendezvényhez.

Kis-Simonné Goda Éva, a program szervezője: „Megkerestük a helyi sportegyesületeket és edzőket, akik szívesen csatlakoztak a kezdeményezéshez. Az a célunk, hogy minél több ember mozogjon minél többször 15 percet a nap folyamán.”

A szervezők minden korosztályra gondoltak. Gyerekfoci, kosárlabda, röplabda és nyugdíjas torna. Csak néhány az egész napos programból. Azok pedig, akik nem ijedtek meg a borús időtől és a hideg víztől, kipróbálhatták az aquafittnesst is.

Bár Jászárokszállás idén első alkalommal indult a kihívás napján, a településen élők lelkesedését az elért eredmény is bizonyítja. Kategóriájukban a 7. helyezést érték el 11 település közül.


Tovább az archívumra