Egyelőre megúszta a kilakoltatást az a kisgyermekes gyöngyösi család, amely devizahitele miatt került bajba. Mindössze 12 perccel a kilakoltatás előtt született meg a döntés, egyelőre 2 hét halasztást kaptak. Az érdekvédők a végrehajtások felfüggesztését kérik egy nemrégiben született bírósági döntés alapján, ugyanis szerintük, amíg az árfolyamrés kérdését nem tisztázzák, a kilakoltatásokat sem lehet folytatni.
Kozma Attila és családja feje felől már elárverezték a lakást, mivel devizahitelük miatt olyan adósságcsapdába kerültek, hogy a 2008-ban felvett hitelüket egy ideje nem tudják fizetni. A villanyt és a gázt már rég kikapcsolták náluk – tudtuk meg a családfőtől. Már az arról szóló végzést is megkapták, hogy hétfőn délelőtt kilakoltatják őket.
Kozma Attila elmondta: 3,5 millió forint hitelt vettek föl, most 9,5 millió fölötti a tartozásuk a bank szerint. Harmincezres törlesztőrészletekkel indult a hitel visszafizetése, ám a csekkek rövidesen havi százezer forint körüli összegekről szóltak.
Az Otthonvédelmi Tanács aktivistáival reggel azért jöttek a Gyöngyösi Bíróságra, hogy keresetet nyújtsanak be a kilakoltatás felfüggesztése ügyében.
Mivel a bíróságon szünnap volt, egyenesen a végrehajtóhoz mentek, akivel végül sikerült egyeztetni, s így a család két hét haladékot kapott. Ez pedig elég lehet arra, hogy a kúria legutóbbi döntése alapján elkerülhessék a végrehajtást. Papp Péter, az otthonvédelmi tanács aktivistája szerint ugyanis az árfolyamrés olyan költségnek minősül, amit a szerződésben fel kell tüntetni. Ha pedig ez nem történt meg, akkor a szerződés megtámadható, s amíg a bíróság nem dönt, a végrehajtást fel kell függeszteni.
Az érintettek abban bíznak, ha a bajba jutott devizahitelesek tömegesen kérik adósságuk pontos kiszámítását a bankoktól, hosszú időre felfüggeszthetik a kilakoltatásokat.