Kezdőlap » Hírek - Aktuális » 1144-en jelentkeztek a Főiskolára

1144-en jelentkeztek a Főiskolára

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Több mint 106 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba országosan, 11 ezerrel többen, mint tavaly. 2012-höz képest azonban így is jelentős az elmaradás. A legnépszerűbb szakok, amelyeket a felvételizők jelöltek, a gazdaságtudományi, a műszaki, valamint a pedagógus vagy orvosi pálya. A Károly Róbert Főiskolára idén 1144 fő nyújtotta be a jelentkezését.

A 2014-es felsőoktatási felvételi során a legtöbben az első helyen a műszaki, illetve a gazdaságtudományi képzési területre jelentkeztek. A Károly Róbert Főiskolán a tavalyihoz hasonlóan idén is népszerű a gazdálkodás – menedzsment, a pénzügyi – számvitel, turizmus – vendéglátás, szőlész – borász mérnöki képzés, valamint a vadgazda mérnöki szak.

Dr. Szegedi László a Károly Róbert Főiskola oktatási rektorhelyettes elmondta:

„A Károly Róbert Főiskolára összesen 1144 fő nyújtotta be a jelentkezését. A Főiskolán 3 képzésre lehet jelentkezni: alapképzésre, mesterképzésre és felsőoktatási szakképzésre. Az alapképzések körülbelül a jelentkezések 60-62 %-át tették ki.”

A felsőoktatási szakképzésre 30 %-uk adott be jelentkezést, és 8 %-uk jelentkezett mesterképzésre, ami a tavalyi évhez hasonló arányokat mutat – hangsúlyozta a rektorhelyettes.

A tavalyi évhez képest az országos adatok tekintetében azt lehet elmondani, hogy 4 %-al csökkent a gyöngyösi Főiskolásra jelentkezők száma.

Az eddigiekhez hasonlóan idén is nagy számban jelöltek meg önköltséges képzést a felvételizők.

– Nálunk a jelentkezők 20 %-a jelölt meg önköltséges képzést, ez nagy valószínűséggel abból is adódik, hogy gazdaságtudományok képzési területen korlátozott olyan tekintetben a lehetőségek, hogy nagyon magas ponthatárral lehet bekerülni állami ösztöndíjas képzésre és itt a hallgatók vállalják az önköltséges képzést is. – tette hozzá Dr. Szegedi László.

A szeptemberben induló felsőoktatási képzésre február 15-ig lehetett jelentkezni, a beérkezett dokumentumok feldolgozása és rögzítése már elkezdődött. Aki sorrendet, vagy személyes adatot szeretne módosítani, annak július 10-ig van lehetősége erre.


Tovább az archívumra