Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Hőség a buszokon is

Hőség a buszokon is

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Kötelező a légkondicionáló használata az azzal felszerelt autóbuszokban, pályaudvarokon, utasvárókban a harmadfokú hőségriasztás miatt. A volán társaságok több intézkedést is bevezettek, az utasok mellett az autóbusz vezetőket is védőitallal segítik a hőségben.

Németh Tibor autóbuszvezető épp most érkezett meg helyközi menetrendszerinti járatával. A pályaudvar pihenőjébe tart, hogy a felfrissítse magát. Hideg szóda és hűtött ásványvíz – ez jár a hőségriadó alatt a gépkocsivezetőknek. A Volán-társaságok a hőségriadó miatt több intézkedést is bevezettek.

– Azokon a járműveken ahol van légkondi folyamatosan megy, amelyiken nincs ott kértük a gépkocsivezetőket hogy átszellőztetéssel hűtsék ha parkolóba kiállnak, elsötétíteni a buszokat. A gépkocsivezetőket különböző védőitalokkal védjük, a pályaudvarokon pedig az utasváróban is bekapcsolják a légkondit – mondta Uti Csaba vezérigazgató.

Locsolással hűtik a gyöngyösi pályaudvart, a falikút vízével is bárki felfrissülhet és a váróba is behúzódhatnak a tűző nap elől. Akinek pedig muszáj útnak indulnia, mindenképpen vigyen magával hűtött vizet a buszra is – tanácsolják a buszvezetők is, de az utasok is jól tudják ezt.

Az autóbuszvezetőket és az autóbusz-állomások személyzetét figyelmeztették, hogy folyamatosan kísérjék figyelemmel az utasokat, rosszullétek esetén pedig tegyék meg a szükséges intézkedéseket.


Tovább az archívumra
Hirdetés

Mai műsor

00:00
Képújság
09:00
A csütörtöki adás ismétlése
09:00
Műsorismertetés
09:01
Aktuális - hírek röviden
09:02
Mesemondó - Hókirálynő 3. rész
09:14
Zeneiskolások előadása - Ender Martin Dániel - Lohmann: Bajor polka
09:17
Reklám
09:20
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
09:35
G25 – gazdasági magazin
10:02
Reklám
10:04
Sagittarius - Rejtett kincsek Magyarországon - dokumentumfilm
10:30
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
10:45
A Szomszéd vár - turisztikai magazin - ismétlés
11:12
Reklám
11:15
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
11:33
Képújság
18:00
Műsorismertetés
18:01
Aktuális - hírek röviden
18:02
Mesemondó - Hókirálynő 4. rész
18:12
Cimbaliband és Szalonna Bandája - Moldvai Kavalos
18:17
Reklám
18:20
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
18:35
Nápolyi 1. rész
19:01
Reklám
19:03
Nápolyi 2. rész
19:30
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
19:45
Nápolyi 3. rész
20:12
Reklám
20:15
Aktuális – Gyöngyös és a térség legfrissebb hírei
20:30
Képújság