Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Hőség a buszokon is

Hőség a buszokon is

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Kötelező a légkondicionáló használata az azzal felszerelt autóbuszokban, pályaudvarokon, utasvárókban a harmadfokú hőségriasztás miatt. A volán társaságok több intézkedést is bevezettek, az utasok mellett az autóbusz vezetőket is védőitallal segítik a hőségben.

Németh Tibor autóbuszvezető épp most érkezett meg helyközi menetrendszerinti járatával. A pályaudvar pihenőjébe tart, hogy a felfrissítse magát. Hideg szóda és hűtött ásványvíz – ez jár a hőségriadó alatt a gépkocsivezetőknek. A Volán-társaságok a hőségriadó miatt több intézkedést is bevezettek.

– Azokon a járműveken ahol van légkondi folyamatosan megy, amelyiken nincs ott kértük a gépkocsivezetőket hogy átszellőztetéssel hűtsék ha parkolóba kiállnak, elsötétíteni a buszokat. A gépkocsivezetőket különböző védőitalokkal védjük, a pályaudvarokon pedig az utasváróban is bekapcsolják a légkondit – mondta Uti Csaba vezérigazgató.

Locsolással hűtik a gyöngyösi pályaudvart, a falikút vízével is bárki felfrissülhet és a váróba is behúzódhatnak a tűző nap elől. Akinek pedig muszáj útnak indulnia, mindenképpen vigyen magával hűtött vizet a buszra is – tanácsolják a buszvezetők is, de az utasok is jól tudják ezt.

Az autóbuszvezetőket és az autóbusz-állomások személyzetét figyelmeztették, hogy folyamatosan kísérjék figyelemmel az utasokat, rosszullétek esetén pedig tegyék meg a szükséges intézkedéseket.


Tovább az archívumra

Mai műsor

00:00
Képújság
09:00
A keddi adás ismétlése
09:00
Aktuális
09:03
Időjárás
09:05
Gyöngyös Ma
09:20
Reklám
09:23
Kvantum – ismeretterjesztő magazin - ismétlés
09:57
Reklám
10:00
Aktuális
10:03
Időjárás
10:05
Nézőtér – kulturális magazin - ismétlés
10:58
Reklám
11:01
Aktuális
11:04
Időjárás
11:06
Gyöngyös Ma - ismétlés
11:21
Esti mese
11:30
Aktuális
11:33
Időjárás
11:35
Reklám
11:38
Képújság
17:55
Aktuális
17:58
Időjárás
18:00
Gyöngyös Ma
18:15
Reklám
18:18
Műsorajánló
18:20
A szomszéd vár – turisztikai műsor
18:49
Zeneiskolások előadása
18:52
Reklám
18:55
Aktuális
18:58
Időjárás
19:00
Alinda – beszélgetés ismert emberekkel
20:04
Reklám
20:07
Aktuális
20:10
Időjárás
20:12
Gyöngyös Ma - ismétlés
20:27
Aktuális
20:30
Időjárás
20:32
Reklám
20:35
Képújság