A 15 fős képviselő-testületben azonban a szocialista párt jelöltjei szerezték meg legtöbb szavazatot, a mérleg nyelve így a Civilek Gyöngyösért Egyesület és a Jobbik képviselői lehetnek.

A képviselő-testületben a szocialista képviselők szerezték a legtöbb mandátumot, 7 képviselőjüknek lesz helye a grémiumban a 4 fideszes, két civil és egy jobbikos képviselő mellett. A testületi többség tehát a Civilek Gyöngyösért Egyesület és a Jobbik delegáltjain múlik majd. Nem lesz azonban hasonló probléma a megyei közgyűlésben, ahol a Fidesz megszerezte a többséget jelentő, nyolc képviselői mandátumot.
Jászárokszálláson nem változik a polgármester személye, a választást a függetlenként induló Gergely Zoltán nyerte. Hasonló a helyzet Abasáron is, ahol Lénártné Benei Anikó megtartotta mandátumát. Nagyrédén is polgármester maradhat Balázs József, a térség országgyűlési képviselője, Horton pedig Kerek Oszkár kapott ismét bizalmat. Gyöngyöstarjánban Nagy Károly, Detken pedig Pelle Sándor tölthet még egy ciklust a település élén. Nem változik a polgármester személye Egerben sem, ahol Habis László nyerte a választásokat, Hatvanban azonban Szabó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő váltja Érsek Zsoltot.
Pifkó Tamás
Gyöngyösi értékek a filmvásznon