Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Múzeumok éjszakája

Múzeumok éjszakája

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Országszerte mintegy kétezer program várta az érdeklődőket az idei Múzeumok éjszakáján. A gyöngyösi Mátra Múzeum is számos programmal készült az eseményre. Volt látványfestés, kutyás bemutató, patkány-sportbemutató és éjszakai gyűjtemény-látogatás is. Az estét pedig a már jól megszokott szentivánéji tűzugrás zárta.

Harsonaszóra nyílt meg a Múzeumok éjszakája a Mátra Múzeumban pénteken. Nagy volt az érdeklődés, minden látogatót más céllal érkezett.

A természettudományi pavilonnál például a máj, a vér és az izzadságmirigy mikroszkópos képét lehetett megnézni, de aki akart, kézműveskedhetett is. A Mátrai Farkasok betyárképzővel várták a kicsiket, akik azt is kipróbálhatták, hogy megtalálják-e a földre helyezett múzeum alaprajzán azt, hogy mi hol található az épületében. Kisebb tömeg gyűlt össze az Új Nap Kutyasuli és a Hevesi Kutyakiképző Iskola kutyás bemutatójára. Különleges alkalom volt az idei rendezvény, hiszen ez volt a világjárvány és a pandémia utáni újranyitást követő első országos jelentőségű kulturális esemény az intézményben. A Mátra Múzeum szinte a kezdetektől csatlakozott az országos kezdeményezéshez, az érdeklődés pedig évről évre töretlen.

– Én azt tapasztaltam, hogy az emberek még mindig nagyon szeretik. Van ennek varázsa, hogy eljönnek éjszaka megnézni a kiállításokat, részt venni a programokon, bóklászni, keresgélni itt a kertben. Azt tapasztaljuk évről-évre, hogy jönnek a látogatók, mert szeretik, és nem csökken az érdeklődés. – mondta Báryné Dr. Gál Edit, a Magyar Természettudományi Múzeum Mátra Múzeumának igazgatója.

Volt családi tudáspróba is, Maksa Benedek nagyrédei festőművész pedig látványfestészettel készült.

A festő plein-air képeiből pedig a múzeum nyílt kiállítás „A horizont felett” címmel. A Ferences Könyvtárban „Virul egy kert” címmel új időszaki kiállítás nyílt, majd Szedő Dénes műveiről és életéről tartottak előadást: P. Hidász Ferenc és P. Zatykó László ferences szerzetesek.


Tovább az archívumra