Húsz gyöngyösi diák tanulmányi munkáját ismerték el Egerben. Már évek óta hagyomány, hogy a tanév során országos és megyei versenyeken jól szereplő diákokat köszöntenek a tanév végén a Megyeházán.
Az idén 148 diáknak és felkészítő tanáraiknak adott át díszoklevelet Szabó Róbert a Heves Megyei Közgyűlés elnöke.
A jövőnk zálogai a gyermekek – így kezdte köszöntő beszédét Balás István a Heves Megyei Kormányhivatal főigazgatója, a kiváló tanulóknak rendezett fogadáson.
Elismerést érdemelnek azok a pedagógusok is, akik a gyerekeket felkészítve hozzásegítették őket a kiváló eredményükhöz- tette hozzá a főigazgató. Azok a megyei és országos versenyek, amelyeken elindultak, kiemelt szakmai színvonalúak, nagy elismeréssel bírnak mind a tanulók, mind a felkészítő tanáraik körében.
Az ünnepségen 148 diák és pedagógus vehetett át díszoklevelet, Szabó Róberttől, a Heves Megyei Közgyűlés elnöktől. A díjazottak között voltak a gyöngyösi középiskolák diákjai is.
Az ünnepségen részt vevő Hiesz György polgármester, büszke a gyöngyösi fiatalokra, az oktatási intézményekre, hiszen minden iskolából volt díjazott.
Az ünnepségen átadták a tanulmányi versenyeken legeredményesebben szereplő középiskoláknak a vándorserlegeket, és legeredményesebb tehetséggondozó pedagógus”-nak járó emlékplakettet.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon