Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Hidak és kapaszkodók

Hidak és kapaszkodók

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Nem válaszokra és nem megoldásokra, receptekre van szükségünk, hanem hidakra és kapaszkodókra- mondta Pál Ferenc mentálhigiénikus szakember gyöngyösi előadásán. A ferences szerzetes a lelkierő fejlesztéséről, az éltető spiritualitásról beszélt az előadássorozat első részében.
Az életnek drámai természete és súlya van, lelkierőre mindenképp szükségünk van- kezdte előadását Pál Ferenc római katolikus pap, mentálhigiénés tanácsadó, közismert nevén Pálferi atya.

2000 óta tart előadásokat országszerte Pál Ferenc, az angyalföldi Szent Mihály templom plébánosa. Előadásaiban érinti a spiritualitást, a közösségi és családi konfliktusoktól a személyes lelki egyensúly kérdésein át a párkapcsolati, házassági problémákat is. S teszi ezt a standup comedy-ből ismert közvetlen, humoros történetek mesélésére is építő stílusban.

Munkálkodnunk kell azon, hogy jól érezzük magunkat, akkor is, ha az élet nem könnyű- mondta Pál Ferenc.

Az életutunk során mindannyian többé-kevésbé megsérülünk, fontos, hogy ne erről szóljon az egész életünk, hanem a sérültségünkre adjunk megfelelő aktív választ – tette hozzá Feri atya. Áldott döntéseket kell hoznunk, fontos hogy kifejezzük a bennünk lévő szeretet, és ahhoz hogy ne bizonytalanodjunk el társunkban, magunkban, kapcsolatunkban, fontos, hogy tudjunk biztonságosan kötődni. Statisztikai adat, hogy a lakosság 50%-a nem tud biztonságosan kötődni. A Semmelweis Egyetem mentálhigiéné Intézetének munkatársaként is tevékenykedő Pál Ferenc elmondta, kötelességének érzi, hogy a megszerzett tudást átadja az embereknek, segítsen elgondolkodni és döntést hozni.


Tovább az archívumra