Felelősségteljes és szép szakma a pedagógusoké. Vallják a legelhivatottabbak, akik évtizedeken keresztül szívvel lélekkel adják át tudásukat a felnövekvő generációknak. A városi pedagógusnapi ünnepségen idén hárman vehették át munkájuk elismeréseként a Gyöngyös Város Érdemes Pedagógusa kitüntetést.
– Növendékeink 2016-ban is az egyetlen életüket élik, amelyet kötelességünk legjobb tudomásunk szerint élhetővé tenni. Egyébként megindító, hogy mennyire hálásak az irányukba megnyilvánuló figyelemért, hogyan kapaszkodnak a feléjük nyújtott kézbe. Nos, ezért gondolhatjuk méltán kedves kollégák, hogy szerepünk felbecsülhetetlen – pályatársai felelősségét emelte ki pedagógusnapi ünnepi beszédében Czinder Péter, a Berze Nagy János Gimnázium igazgatója. Az ünnepségen három, évtizedek óta a pályán lévő és lelkiismeretesen dolgozó pedagógus munkáját ismerték el, akiknek a Gyöngyös Város Érdemes Pedagógusa kitüntetést Hiesz György polgármester adta át.
Benicsné Szatmáry-Révay Magdolna 30 éve tanít az Egressy Báni Általános Iskolában. A tanárnő a reál szakmai munkaközösség vezetője, aktív szervezője a határtalanul pályázatnak és mindent megtesz annak érdekében, hogy kihozza tanítványaiból a maximumot.
– Nekem nagyon sok sikerélményem van. Nagyon jó a kapcsolatom a gyerekekkel, a szülőkkel, a szervezetekkel. Rengeteg önkéntes munkát végzünk, mindenhová viszem a gyerekeimet, megyünk külföldre, próbálom őket megismertetni a határon túli magyarok életével, meg hogy hogyan segíthetnek itt az elesett embereken is – sorolta a tanárnő.
Molnárné Borbás Katalin 1990 óta tanít a gimnáziumban. Munkájának színvonalát talán mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az elmúlt 26 év alatt 114 diákja jutott be valamilyen országos tanulmányi verseny döntőjébe. A kitüntetett azt vallja, a szív és ész összhangja kell ahhoz, hogy valakiből jó pedagógus váljon.
– Vallom azt, hogy a szeretetünkkel együtt is akkor lehetünk csak igazán jó tanárok, ha megfelelő szaktudást tudunk átadni a gyerekeinknek. Õk ezt a fajta jó értelmű magabiztosságot meg tudják érezni és föl tudják fogni – vélekedett a kitüntetett.
Fülöpné Patlók Zsuzsanna 1986-ban kezdett el tanítani a Mátra Erdészeti Szakképző Iskolában. Pályája során mindig fontosnak tartotta, hogy képzéseken fejlessze tudását, valamint arra is figyelt, hogy környezettudatosságra nevelje diákjait.
– Mi már így hagytuk el az egyetemet, hogy környezettudatos módon próbáljunk élni, illetve a gyerekeket nevelni. Azt mondanám, hogy szerencsém volt, hogy én Mátrafüredre kerültem az erdészek közé, ahol igazából alapvető szempont az, hogy környezettudatos embereket neveljünk – hangsúlyozta.
Az ünnepségen arany díszoklevelet vehetett át két nyugdíjas óvónő, Farkas Ferencné és Debrei Ferencné, abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt léptek a pedagógusi pályára.