Már 9. éve szokás, hogy a Múzeumok Éjszakája mintájára a Mátra Jövője Turisztikai Egyesület a Mátra különböző településeit érintő autóbuszos utazásokat indít. A programok célja, hogy megmutassák a térség kevéssé ismert történelmi, néprajzi, látnivalóit, természeti szépségeit, érdekességeit. Július 9-én mintegy másfél száz kultúraéhes ember részvételével ismét lezajlott a Mátrai Múzeumok Éjszakája.
Robog a Dotto kisvasút Visonta község utcáin. A kivételesen traktor vontatta kocsin a Mátrai Múzeumok Éjszakája egyik csoportja ismerkedik a településsel. Az idegenvezető Szarvas László polgármester. Olyan helyszíneket mutat meg, amelyek felkeresése eddig a legtöbb utasnak eszébe sem jutott. Mivel nem is tudtak ezekről. A községvezetője pedig joggal büszke.
De nem csak ezzel büszkélkedhetett el a település. A felújított templomban pánsípkoncerttel és helyi népdalkör műsorával várták a vendégeket. A Mátrai Múzeumok Éjszakája programjaihoz való csatlakozás beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Új arcával tudott megmutatkozni a község. Ez is volt a szervezők egyik célja.
Az idei programban újdonság volt, hogy a korábbiaknál kevesebb helyszínnel dolgoztak, azért, hogy a programban szereplő települések nagyobb hangsúlyt kaphassanak. Így Markazon belefért a tojáspatkoló műhely megtekintése és a tájházzal való ismerkedés is, Domoszlón pedig egy betyáros fogadtatás is a Sidló háznál.
A sorozat jövőre jubilál. Ezt szeretnék egy kicsit másképp megrendezni, mint az eddigieket. Ezért a Mátra Jövője Turisztikai Egyesület már az ősszel tematikus buszos túrákat szervezne, hogy letesztelhesse ezeken az utasok tényleges igényeit. Annyit már most is megállapíthattak, hogy a táncos programelemek nagy népszerűségnek örvendenek.