Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Száraz november – egy hónap alkohol nélkül

Száraz november – egy hónap alkohol nélkül

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Száraz november néven indított kampányt a Kék pont alapítvány. Akik csatlakoztak, vállalták, hogy egy hónapra száműzik életükből az alkoholt. A kezdeményezés célja elsősorban az, hogy felhívja a figyelmet a mértékletességre és rávilágítson az alkohol társadalomban betöltött szerepére. A szeszes italok ma Magyarországon a legelterjedtebb tompító hatású szerek. Fogyasztóinak tábora a dohányosok után a második legnépesebb.

Új kihívás, a Száraz november terjed az interneten, melynek célja, hogy a résztvevők egy hónapra kizárják életükből az alkoholt.

A kezdeményezés Angliából indult útjára, Magyarországon pedig először tavaly hirdettek Száraz novembert. Akkor körülbelül 120 ember vállalta, hogy egy hónapra mellőzi az alkoholfogyasztást. Idén ez a szám 7000-re nőtt.

– Azt szeretnénk megtudni, mi, akik vállaltuk a száraz novembert, és iszunk egyébként alkoholt legalább hetente egyszer, kétszer a hétköznapokban, hogy mi az alkoholhoz fűződő viszonyunk. Milyen tanulságok vannak a sóvárgásban, mit jelent számunkra az, hogy nem iszunk, mennyire hiányzik, hányadán állunk az alkohollal. Igazából ez ennek a kampánynak, ennek a vállalásnak a legfontosabb célja – sorolta Dávid Ferenc projektgazda.

A kampánnyal elsősorban a 18 és 25 éves kor közötti fiatalokat sikerült megszólítani.

– Nem elvenni szeretnénk valamit az emberektől, hanem azt szeretnénk, hogy megtanuljanak együtt élni velük. Ez nagyon nagy különbség más absztinenciára biztató kampányok mellett. Ebben az esetben az egyént arra biztatjuk, hogy gondozza ezt az örömét és hogy képes legyen alkoholfüggőség nélkül is együtt élni azt alkohollal. Biztos lesznek olyanok is sokan, akik végleg abbahagyják az alkoholfogyasztást, mert arra jönnek rá, hogy ők sokkal jobban tudnak így alkohol nélkül funkcionálni – jegyezte meg Dávid Ferenc.

A kihívás nem szól azoknak, akik csak nagyon ritkán fogyasztanak alkoholt, és azoknak sem akik alkoholproblémákkal küzdenek. Náluk ugyanis a hirtelen megvonás akár halálhoz is vezethet. A kampány célja elsősorban az, hogy felhívja a figyelmet a mértékletességre és a kulturált alkoholfogyasztásra.


Tovább az archívumra