Az 1956-os Magyar Forradalom és Szabadságharc 61. évfordulója tiszteletére ünnepséget rendezett a KÁ-RÓ színkör a Károly Róbert Campuson. „A Remény Felközelgett” című előadással a fellépők most is azt szerették volna elérni, hogy tudatosuljon az emberekben ennek a történelmi eseménynek a fontossága – amikor ezrek áldozták életüket a hazáért, és több mint 200 ezer ember menekült el hazánkból.
Október 23-a a legfiatalabb nemzeti ünnepünk. Hivatalosan ünnepként emlékezni rá csak 1989-től vált lehetségessé. Ezen a napon indult el a diákok tüntetése Budapesten.
– A Műegyetemisták 16 pontban fogalmazták meg követeléseiket, és a tömeggel a Petőfi szobortól a Margit hídon át a Bem térre vonultak. Itt sok nemzeti színű zászlóból kivágták a sztálinista címert, és Sinkovics Imre elszavalta a Nemzeti Dalt – A KÁ-RÓ színkör idén is egy színvonalas műsorral kívánt megemlékezni a hősökről. Azt szeretnék elérni, hogy a mai fiatalokat is megérintse az 56’-os forradalom és szabadságharc üzenete.
– Nagyon fontos minden történelmi emlék felidézésénél, hogy ők mit tettek abban a korban, és ezek hogyan hatnak ránk, és mi hogy viselkednénk ugyanebben a helyzetben. Az üzenete nagyon aktuális. Azt hiszem, hogy soha olyan aktuális nem volt 56’ október 23-ának, mint most 2017-ben. Tudni illik mindenki egyet akart – vélekedett Czigány Marianna művészeti vezető.
Előadóként és magánemberként is azt vallja Veress Éva, hogy igenis fontos az összetartás.
– 56-nak tényleg az lenne az igazi mondanivalója, hogy igenis álljunk ki az igazunkért, álljunk ki egymásért, tartsunk össze és tiszteljük egymást és becsüljük meg egymást. Ne mindig csak a múlton rágódjunk, hanem igenis, hogy előremenjünk, és lépjünk, és tegyünk érte minden nap – fogalmazott.
„A Remény Felközelgett” című előadással a fellépők most is azt szerették volna elérni, hogy tudatosuljon az emberekben, hogy ezrek áldozták életüket a hazáért, és több mint 200 ezer ember menekült el hazánkból.