Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Szenior örömtánc

Szenior örömtánc

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Szenior örömtánc foglalkozással várták az időseket a Mátra Művelődési Központban. Ezt a mozgásformát kifejezetten az 50 év feletti korosztálynak fejlesztették ki, hiszen nincsenek benne hirtelen mozdulatok vagy különféle akrobatikus elemek, nyugodtabb mozdulatsorokból és főleg sétalépésekből áll a koreográfia.

A szenior örömtánc 40 éve indult útjára Németországból, hazánkban 4 éve ismerik és oktatják a szakemberek. Egyre több városban és településen indítanak ilyen foglalkozást, mely kikapcsolódást és örömet visz az idősebb generáció mindennapjaiba. Dobáné Anna táncoktató elmondta, jó érzés látni, hogy az emberek szívesen jönnek a foglalkozásokra és hétről hétre fejlődnek is, hiszen a tánc javítja a koordinációs készséget, a koncentrációt és a ritmusérzéket.

– Egyrészt a mozgás az fitten tart és kevés olyan mozgásforma van, ami már az időseknek is megfelelő. Ez nagyon kíméletes mozgásforma. Másrészt társas kapcsolatokat jelent, mert ugyan táncpartner nem szükséges, meg tánctudás sem, viszont közösségben táncoljuk, nyilván csoportban és itt lehetőség van arra, hogy az emberek együtt legyenek és örömmel legyenek együtt – mondta el Doba Dénesné, szenior örömtánc oktató.

De ennek a táncnak nemcsak a közösségépítő ereje a célja, hanem az is, hogy a testmozgáson túl – egy-egy koreográfia tanulása közben, agytornát is végezzenek az érdeklődők.

– Kicsit kell odafigyelni, tornáztatni az agyunkat, hogy melyik kezünk, melyik lábunk hogyan lép, de mindent összevetve nagyon jó, kellemes és nagyon jól megtanuljuk a lépéseket és együtt táncolni, együtt vagyunk, nevetünk, jól érezzük magunkat – mesélte Czájder Ilona.

Volt olyan érdeklődő is, aki először vett részt ilyen foglalkozáson. Számára a tánc nemcsak egy mozgásforma, hanem része a mindennapjainak.

– Ha táncról van szó, nem vagyok fáradt és a problémáimat és a napomat az biztos, hogy nagyon szeretem elfoglalni ilyennel, tánccal – fogalmazott Tóth Lászlóné.

A szervezők remélik, hogy a jövőben egyre többen csatlakoznak majd a foglalkozásokhoz.


Tovább az archívumra