Tanulásban akadályozottak és középsúlyos értelmi sérültek álltak rajthoz a Pipis-hegyi repülőtéren megrendezett országos mezei futóversenyen. A diákok 4 távon mérethették meg magukat.
Az ország minden pontjáról, 60 iskolából összesen 286 versenyző érkezett az Országos mezei futó diákolimpiára. A verseny különlegességét az adta, hogy tanulásban akadályozott és középsúlyos értelmi sérült gyerekek álltak rajthoz.
– Szeretnénk megmutatni nekik azt, hogy Magyarország milyen szép és milyen lehetőségek vannak az életben. Tehát a sportot nevelőeszközként, mentális felkészülésként, illetve mi arra is használjuk a sport eszközeit, hogy az életre felkészítsük a gyerekeket. Kell fizikum ahhoz a munkához, amit a jövőben el fognak végezni. Legyen hozzá erő, kitartás és sikerélmény is – fogalmazott Toponáry Gábor, a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny és Szabadidősport Szövetsége elnöke.
A verseny szervezői komoly segítséget kaptak a helyi sportemberektől, sportegyesületektől.
– Nagy segítséget kapott a helyi szervezőktől, elsősorban Varga Pál testnevelő tanártól, akinek szívügye a fogyatékosok sportja és az a szervezőgárda vállalta fel a szervezést, akik Gyöngyös minden nagy kerékpáros és futóversenyén részt vesz, a triatlonosok és egyéb aktivisták – sorolta Hiesz György polgármester.
A versenyzők megyei fordulókról jutottak be az országos döntőbe, ahol 4 távon, 1500, 2000, 3000 és 4000 méteren állhattak rajthoz.
Varga Pál, a verseny egyik helyi szervezője az esemény keretein belül vehette át a Fogyatékosok Diáksportjáért Díj Arany Fokozatát.
– Megszerettem őket, ez egy más világ, ezt érezni kell tulajdonképpen. Mindenkinek kívánom, hogy fogadják is el őket, mert ők ilyenek – jelentette ki.
„Több mint sport”. Az egyesület szlogenét a verseny is megtestesítette, hiszen a versengés mellett a gyerekek új élményekkel, sikerekkel, tapasztalatokkal gazdagodva térhettek haza.