A gyöngyösi képviselő-testület szeptemberi ülésén jelentették be, hogy a kormány jóváhagyta az önkormányzat hitelfelvételi kérelmét, így 300 millió forintos fejlesztési program indulhat a városban. A tanácskozáson a nyolcvanas városrészben időnként érezhető bűzhatásról is tárgyaltak.
Hiesz György polgármester a szeptemberi képviselőtestületi ülésen, napirend előtti felszólalásában közölte a hírt, hogy a kormány jóváhagyta az önkormányzat hitelkérelmét, így összesen 300 millió forintos fejlesztés valósulhat meg a városban. A fejlesztési csomag elemeiről még márciusban, a hitelfelvételi kérelemmel együtt döntött a grémium. Az összegből az Üdülősor utca részleges felújítása, a harmadosztálynak nevezett városrész útépítése, a Vasutas utcai övárok megépítése, a délkeleti városrész csapadékvíz-elvezetési rendszerének, valamint a zsellérközös területek rehabilitációjának folytatása és a Dél-kálváriaparti lakótelep útépítése valósulhat meg.
A nyolcvanas városrészben időnként érezhető bűz kérdése is a képviselők elé került. A polgármesteri hivatal tájékoztatójából kiderült, hogy kellemetlen szaghatásról az elmúlt két hónapban több alkalommal érkezett bejelentés az önkormányzathoz. A bűz forrásaként szóba jöhető vállalkozásoknál a hatóságok helyszíni ellenőrzéseket tartottak, amelyek során mindent az előírásoknak megfelelőnek találtak. A bűz forrását így egyelőre nem sikerült beazonosítani, ami azért is nehéz feladat, mert csak időnként és csak bizonyos helyeken lehet tapasztalni a szaghatást. A polgármesteri hivatal folyamatosan egyeztet a szakhatóságokkal, és a képviselő-testület döntése alapján a Településfejlesztési, Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Bizottság is foglalkozni fog a kérdéssel.
Beszámolót hallgattak meg a képviselők a június végén zárult közmunkaprogramról. A dokumentumból kiderült, hogy a március és július közötti közfoglalkoztatási időszakban a közfoglalkoztatottak közel negyven millió forint értékű munkát végeztek el a városban. Egyebek mellett járdafelújítást, játszóterek körbekerítését és különböző köztisztasági feladatokat is elláttak a városgazda irányításával működő karbantartói csoport munkáját segítve.
A testület úgy döntött, hogy az önkormányzat 2019-ben is csatlakozik a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszerhez. Az önkormányzat a kezdetektől részt vesz a 2001-ben indított programban, amely a szociális helyzetük miatt rászoruló egyetemi, főiskolai hallgatók, továbbá felsőoktatási intézménybe jelentkezni kívánó fiatalok részére nyújt támogatást. A következő évben 3 000 000 forintot fordít az önkormányzat az ösztöndíjprogramra, a felhívás még október elején megjelenik.