Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Szemléletváltás és bizalom

Szemléletváltás és bizalom

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Idén már 11. alkalommal rendezték meg a Fiatal Vállalkozók Hete programsorozatát. A rendezvényen Gyöngyös és Gyöngyös környéki fiatal vállalkozókat vártak, de azokat is igyekeztek megszólítani, akik most tervezik a vállalkozásuk beindítását.

Együttműködés, szemléletváltás, bizalom – a fiatal vállalkozók jövője csak akkor lehet sikeres, ha ezeket szem előtt tartják – hangzott el többször a Fiatal Vállalkozók Hete programsorozaton.

Báry Péter, a Vállalkozók Országos Szövetségének megyei elnöke kiemelte: minden magyar fiatal vállalkozónak a lengyel példát kellene szem előtt tartania.

– Van egy kőkemény 30-35 éves rész, akik nagyon-nagyon komolyan veszik ezt a vállalkozást. Hihetetlen mennyiségű beruházást végeznek és gyönyörűen néznek a jövőre. Magyarországon sokkal nehezebb a helyzet, ez a középkorosztály nagyon hiányzik a vállalkozók közül. Vannak az öregek, már bocsánat, de mi, akik a rendszerváltás kapcsán kezdtük el ezt elvégezni ezeket a munkákat, de most már lassan mi kikerülünk a piacról – fogalmazott.

Hozzátette: ugyanakkor a fiataloknak nagyon sok feltételnek, elvárásnak kell megfelelniük, és gyakorlatilag azonnal, ezért nem egyszerű a helyzetük.

Horváth László országgyűlési képviselő a fórum alkalmával felhívta a figyelmet arra, hogy a felmerülő kihívásokra lehetőségként, és nem pedig problémakánt kell tekinteni.

– A közeljövőben Gyöngyösön 2000 új munkahely jön létre, igen, én ezt nem problémának nevezném, kihívásnak. Merthogy ezeknek a cégeknek vannak beszállítói, kisbeszállítói – nyilván ezek a kis- és középvállalkozásokból kerülnek ki. Ezek a cégek képzési programokat indítottak, együttműködési programjaik vannak – indokolta.

A jelenlévők különböző tematikájú előadásokat is meghallgathattak, Zsarnóczky Martin mentor például a globalitás és lokalitás jelentőségéről beszélt. Ma már a legtöbb vállalkozó helyben méretteti meg önmagát – derült ki előadásából.

– Azok a vállalkozások, akik helyben sikeresek tudnak lenni, 1-2 ugrással el tudják elérni ma már a világpiacot, tehát azt gondolom, hogy egy jó networkinggel, egy jó csapattal, jó partneri kapcsolatokkal létre lehet hozni már egy olyan kezdő lépést, amiből sokkal egyszerűbb lesz akár egy magyarországi, egy európai uniós, de akár egy globális piacra lépés – vélekedett.

A fórumon elhangzott az is, hogy a fiatal vállalkozók nagyon komoly kihívás előtt állnak. Nekik kell ugyanis átvenniük lassan azokat a vállalkozásokat, amelyek a rendszerváltás idején alakultak, így vezetőiknek lassan át kell adniuk a stafétát.


Tovább az archívumra