Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Madárgyűrűzés

Madárgyűrűzés

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Madárgyűrűzéssel és előadással várták a gyerekeket a Mátra Múzeumban, a Madarak és Fák napja alkalmából. Nem véletlen, hogy a madarak mellett a fák is egyre nagyobb figyelmet kapnak ezen a jeles napon. A fák lassítják az éghajlatváltozást, és számos „szolgáltatással” védik egészségünket, jóllétünket. A szakemberek szerint érdemes minél fiatalabb korban elkezdeni a szemléletformálást.

Ez az osztály Debrecenből látogatott Gyöngyösre, osztálykirándulásuk egyik állomása a Mátra Múzeum volt, ahol madárgyűrűzést is láthattak. Már a hatodikos fiatalok is tudják, hogy fontos a fák védelme, valamint, hogy ne vágják ki őket, hiszen nagyon rossz következményei lehetnek.

1902-ben, vagyis, 117 éve szervezték meg először a Madarak és Fák napját, hogy felhívják a figyelmet a természet és az élővilág védelmére. A Mátra Múzeum hosszú évek óta csatlakozik ehhez a kezdeményezéshez.

– Több mint 100 évvel ezelőtt is ezzel indították, hogy a fiatalokat közelebb hozni a természethez, közelebb hozni a növények, állatok – ugye a fák a növényeket, a madarak az állatokat jelképezik – szeretetéhez, és hogy egyre jobban megismertessük velük, megszerettessük a természetet – magyarázta Dr. Solti Béla, muzeológus – ornitológus.

Dr. Solti Béla, ornitológus szerint minél fiatalabb korban el kell kezdeni a szemléletformálást.

– A legfogékonyabbak akkor a gyerekek, a felnőtteket már nehezebb alakítani, természetesen ezt az iskolák is tudják, azért nagyon sok iskolai csoportot is hoznak, és őket is részesítjük ebben az élményben, bemutatjuk ezt a madárgyűrűzést. Azért madárgyűrűzés, mert a Madarak és Fák napja ugye nem egészen erről szól, de itt fákat ültetni, madárodúkat kihelyezni nem tudunk már a kertben, mert tele van, ezért akartunk a madarakkal kapcsolatban egy másik tevékenységet bemutatni – sorolta.

A gyerekek nem csupán megnézhették közelebbről a madarakat, meg is érinthették őket, sőt hasznos információkkal is gazdagodhattak az előadások során.


Tovább az archívumra