A központi demonstráció mellett Gyöngyösön is elhelyezhetett bárki sárga rózsát a Főtéren. Dr. Szén Gabriella önkormányzati képviselő elmondta: a nőnap szóljon a nők elleni és a családon belüli erőszak elleni fellépésről és a nők jogairól. A figyelemfelhíváshoz több helyi szervezet és magánszemély is csatlakozott.
	
Kicsi és óriási sárga rózsa. A nők elleni erőszak jelképe. Vasárnap, aki nem tudott a fővárosi központi rendezvényre menni, de egyetértett a céljával, Gyöngyösön, Puky Árpád szobránál is elhelyezhetett egy szál sárga rózsát. Dr. Szén Gabriella önkormányzati képviselő hívta életre a helyi figyelemfelkeltő akciót. Azt mondja, a nők helyzete egyre elszomorítóbb, és sok esetben védtelenek.
– Magyarországon jelen pillanatban, véleményem szerint, és jogászként mondom, nem elég szigorú a szabályozás. Addig, amíg vér nem folyik egy családban, a hatóságoknak nagyon megvan kötve a keze, a nők helyzete egyre elszomorítóbb, és nap mint nap halljuk a híradóban, hogy megölte társát, megverte társát, élve beledobta a csatornába a társát, és mindezért négy évet kapott, én azt gondolom, ez felháborító – vélekedett a képviselő.
Ahogyan a központi, úgy a helyi demonstráció lényege is, hogy a nőnap ne az ajándékba adott bonbonokról szóljon, hanem inkább a családon belüli és a párkapcsolati erőszak visszaszorításáról. Ez a nap a női egyenjogúságért folytatott harc ünnepe is. A gyöngyösi helyszínválasztás, a Főtér pedig nem véletlen.
– Azért ez a helyszín, mert mögöttünk látjuk a Városházát, látjuk az Európai Uniós zászlót, én azt gondolom, hogy mind Gyöngyös város vezetésének, mind az uniónak nagyon fontos ez a kezdeményezés, ugye ott 2011-ben az isztambuli egyezménnyel ennek a jogalapját megteremtették, Magyarország sajnos a mai napig nem csatlakozott ehhez – jegyezte meg.
A gyöngyösi akcióhoz magánszemélyek mellett helyi szervezetek is csatlakoztak, többek között az Angyaltársak Segítő Összefogás Egyesület vagy az Óriásvirág alkotócsoportja is, akiknek vezetője elmondta, nem csak, hogy egyetért a célokkal, de személyesen is érintett, így nem volt kérdés, a kezdeményezés mellé áll-e. Ők egyébként a budapesti demonstrációra is készültek dekorációval.
 
						 GyTv a Facebook-on
GyTv a Facebook-on GyTv a Youtube-on
GyTv a Youtube-on 
 
		 
 
		 
 
		 
 
		 Gyöngyösi értékek a filmvásznon
Gyöngyösi értékek a filmvásznon