Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Legendás növények, Bálint Gyuri bácsi kertjéből

Legendás növények, Bálint Gyuri bácsi kertjéből

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Legendás növényeink címmel jelent meg nemrégiben a 28. könyve dr. Bálint Györgynek, az ország Bálint gazdájának. Ebből az alkalomból hívta meg a gyöngyösi származású kertészmérnököt a Líra Könyvesbolt és Gyöngyös Város Barátainak Köre, hogy mutassa be új könyvét, egyben meséljen fordulatokban gazdag életéről.

Bálint György 94 évesen is ugyanolyan aktív, mint 70 évvel ezelőtt. Most éppen az országot járja, hogy Legendás növényeink című könyvét népszerűsítse. A növények szeretetére legújabb munkájában azok származásán, elterjedésén, felhasználásán keresztül vezeti az olvasót.

Bálint gazda 28. könyvéből 40 jól ismert növény legendáját ismerheti meg az olvasó, aki többek között azt is megtudhatja, miért nevezik az anyarozst Szent Antal tüzének, hogy milyen is az a vörös pimpernel, vagy hogy mi a magyarázata a bibliai égő csipkebokornak. Azok, akik eljöttek a találkozóra, a szerzőről is többet megtudhattak. Például, hogy már dolgozik második életrajzi jellegű kötetén.

A Keserédes éveim című kötet folytatását jövőre tervezi befejezni Bálint gazda. Mostani könyvének sikerét látva – több mint félórán át dedikált a sorban állóknak – nem nehéz elképzelni annak majdani gyöngyösi fogadtatását.


Tovább az archívumra