A családi életre nevelés és a kapcsolati kultúra fejlesztése érdekében tartottak továbbképzést pedagógusoknak, egészségügyi szakembereknek a Gyöngyösi Református Egyházközség szervezésében. A Kapaszkodó Családi Erőforrás Központ működtetése projekt európai uniós támogatással valósul meg.
Általános- és középiskolai tanárok, iskolai védőnők, szociális területen dolgozó szakemberek, iskolaorvosok vettek részt a családi életre nevelésről szóló továbbképzésen.
– Fontos, hogy az új Nemzeti Alaptanterv lehetővé teszi, hogy már nem csak osztályfőnöki órákon van lehetőségük a pedagógusoknak a családi életre nevelésről beszélni a diákoknak, hanem több tantárgyba is beépíthető – mondta Komlósi Piroska, a továbbképzést szervező Károli Gáspár Református Egyetem professzora.
A képzésen olyan ismeretekkel vértezik fel a pedagógusokat, melyek révén a gyerekeknél hamarabb észreveszik a problémákat, és módszereket is kapnak, hogy a családdal, közösségekkel összefüggő nehézségeket hogyan lehet megoldani.
A családok széthullásából keletkező problémák nem csak hazánkban, hanem világszerte aggasztóak Kenyeressy Károly lelkész szerint. A családi életre nevelés egyre nagyobb felelősséget ró a szakemberekre, ezért fontos a korszerű szemléletek és ismeretanyagok átadása.
– Ez a centruma az egész pályázatunknak, a családi élet boldogsága. Ezért tartottuk fontosnak, hogy erről minél szélesebb körben, pedagógusok, szakemberek képzést kapjanak, hogy ők ezt tovább tudják adni szülőknek, gyerekeknek, fiataloknak – fogalmazott a lelkész.
A négy alkalomból álló továbbképzés első napján a család működésén túl téma volt a változások és veszteségek kezelése, a szexualitás, és az érzelmi intelligencia is.