Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Mesterházy: a kormány megbukott

Mesterházy: a kormány megbukott

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Mesterházy Attila szerint Magyarországon másfél millióan élnek mélyszegénységben, Heves megyében pedig az országos átlagnál is rosszabb a helyzet. A politikus azt mondta: pártja programja a munkahelyteremtésre és a gazdaság újraindítására koncentrál.

Mintegy 4-500-an voltak kíváncsiak Mesterházy Attila fórumára, aki országos kampánykörútjának gyöngyösi állomásán a Mátra Művelődési Központban találkozott az érdeklődőkkel. Az ezt megelőző sajtótájékoztatón az MSZP elnöke arról beszélt: Magyarországon egyre több a szegény és a munkanélküli.

– Magyarországon négymillió ember él szegénységben, közülük másfél millió mélyszegénységben. A munkanélküliség 12-13 százalékos, és csaknem 470 ezer gyerek naponta éhezik. Egy ilyen országban ki kell jelenteni, hogy a kormány megbukott – fogalmazott az MSZP elnöke.

Mesterházy Attila szerint Heves megyében sok tekintetben még rosszabb a helyzet, ezért a párt programjában – amely a munkahelyteremtésre és a gazdaság újraindítására koncentrál – hangsúlyos elemet kap a megyei tapasztalatokat is tartalmazó Kelet-Magyarország Program.

Az MSZP elnöke beszélt a kormány rezsicsökkentési terveiről is. Azt mondta, elviekben támogatják a terhek mérséklését, de nem az árszabályozásban látják a megoldást.

– Elvileg támogatunk minden kezdeményezést, ami visszaad az embereknek valamit abból, amit ez a kormány elvett, de a rezsicsökkentés módját nem az árszabályozásban látjuk jónak, hanem az energiatakarékosságban, például a nyílászárók cseréjében, a fűtési rendszerek korszerűsítésében, amely amellett, hogy megtakarítást eredményez, munkahelyeket is teremt, és környezetvédelmi haszna is van – ecsetelte Mesterházy Attila Gyöngyösön.

A fórumon Hiesz György, a párt városi frakciójának vezetője azt mondta: a két nagy helyi képviselőcsoport együttműködése a jövő útja, és 2014 után ennek a légkörnek kellene uralkodnia az országos politikában is. Sós Tamás, a párt megyei elnöke Heves megye gazdaságának leépüléséről beszélt, és felhívta a figyelmet a kormány szerinte hazug kommunikációjára.


Az Aktuális napi hírei (2013-02-13 )

Tovább az archívumra