Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Ha nincs chip, nincs eboltás

Ha nincs chip, nincs eboltás

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Mikrochip nélkül nem kaphatnak veszettség elleni védőoltást a kutyák. Bár a kutyák mikrochippel történő ellátását kötelezővé tevő törvény január 1-jén lépett hatályba, sok gazdi még nem tett eleget kötelezettségének.

Bár a kutyák bechipelésére január 1-jéig sort kellett volna keríteni, még mindig vannak, akik egy állatorvosi vizsgálat során szembesülnek kötelezettségükkel. A chippel nem rendelkező ebek ráadásul más kötelező ellátásokban sem részesülhetnek.

Dr. Kecskés Vilmos állatorvostól megtudtuk: tavaly december 14-én megjelent egy rendeletmódosítás, melynek értelmében január 1-jétől csak olyan kutyák olthatók be veszettség ellen, amelyek be vannak chipelve.

Az állatorvosok tapasztalatai alapján azok a kutyatulajdonosok, akik minden évben lelkiismeretesen beoltatják kedvencüket, a chipeltetést is időben elvégezték.

Az állatorvosok szerint a különböző formában, rendszeresen közzétett felhívások ellenére sok nyugdíjas kutyatulajdonos csak a kötelező eboltás alkalmával szembesül azzal, hogy chip nélkül nincs védőoltás. A rendelet szerint ugyanis tömeges chipbeültetés nem engedélyezett, vagyis az eboltások alkalmával nem végezhető el a transzponder beültetése.


Tovább az archívumra