Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Döntések előtt: laktanya, óvodavezető, környezetvédelem

Döntések előtt: laktanya, óvodavezető, környezetvédelem

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Elvi hozzájárulást adhat csütörtökön a gyöngyösi képviselő-testület a tűzoltólaktanya elköltöztethetéséhez. A soron következő ülésen tárgyalnak a város környezeti állapotáról is. A beszámolóból kiderül: még mindig sokan szennyezik a patakokat háztartási szennyvízzel – minderről a keddi Döntés előttben esett szó.

A tűzoltólaktanya elköltöztetését az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság is támogatja, az önkormányzat illetékeseivel pedig már a legalkalmasabb helyszínt is kiválasztották. A csütörtökön a testület elé kerülő előterjesztés szerint a volt honvédségi laktanya helyén épülhetne meg az új tűzoltólaktanya. Mint Dr. Végh Attila, az MSZP frakcióvezető-helyettese elmondta: a testület csütörtökön elvi hozzájárulást adhat a költözéshez, sok részletet még ezt követően kell majd tisztázni.

A képviselők tárgyalnak majd a város 2012-es környezeti állapotáról is. A beszámoló szerint a legtöbb gyöngyösi patak vize rendkívül szennyezett – elsősorban a háztartások által termelt kommunális hulladék patakba engedése miatt. Dr. Székács György, a Polgári Unió Frakció vezetője ezzel kapcsolatban a műsorban úgy fogalmazott: felháborítónak tartja, hogy 2013-ban előfordulhat olyan, hogy valaki a szennyvízét a patakba engedi. Mint mondta: ez ellen ideje lenne a törvény által biztosított eszközökkel fellépni.

Emellett a testület tárgyal majd egy új műfüves pálya létesítéséről, valamint az AVE-társaságok üzletrészeinek megvásárlásról is. A képviselők zárt ülésen választják majd meg a Gyöngyösi Óvodák vezetőjét.


Tovább az archívumra