Budapest után Gyöngyös a legismertebb település Azerbajdzsánban – mondta Vona Gábor, aki egy az ázsiai országban rendezett nemzetközi konferencián gyűjtött tapasztalatokat a korábban nagy vihart kavart testvérvárosi szándéknyilatkozattal kapcsolatban.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke volt az egyik kezdeményezője Gyöngyös és az örmény ellenőrzés alatt álló hegyi-karabahi Shousha kapcsolatfelvételének. Az ügy nagy port kavart Magyarországon, Vona Gábor szerint azonban – aki nemrég nemzetközi konferencián járt Azerbajdzsánban – az ázsiai országban pozitív a megítélése, sőt Gyöngyös Budapest után a legnépszerűbb város arrafelé.
Vona Gábor gyöngyösi sajtótájékoztatóján a gyöngyösi Bugát Pál Kórház dolgozóinak elmaradt bérfejlesztéséről is beszélt. Azt mondta: a hónap végéig megszülethet az állami átvételről szóló szerződés, ezzel pedig elhárulhat az akadály a bérrendezés elől, és a gyöngyösi kórház dolgozói egy összegben megkaphatják a bérfejlesztés összegét.
Vona Gábor kérdésünkre válaszolva: azt is elmondta: nem az Új Magyar Gárda biztosította a június első hétvégéjén a Fő téren rendezett gyermeknapi ünnepséget, az ott biztonsági szolgálatot ellátók magánszemélyként és társadalmi munkában végezték munkájukat. Korábban az egyik internetes portál számolt be róla, hogy ismeretlenek feljelentést tettek a gyöngyösi rendőrkapitányságon, mert a rendezvény biztonságát őrzők a korábban feloszlatott gárda jelvényeit viselték.