Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Megalakult

Megalakult

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Megalakult a Heves Megyei Közgyűlés. Az alakuló ülésen a Fidesz-KDNP 9, az ellenzék 6 mandátumot szerzett, A testület egyhangúlag Dr. Juhász Attila Simont választotta meg elnöknek, Gyöngyösről Faragó Tamás, Kárpáti István és Dr. Végh Attila szerzett mandátumot. A képviselők a választási bizottság elnökétől vették át megbízólevelüket, majd letették esküjüket.

Hegedűs János József, a közgyűlés korelnöke nyitotta meg a Heves Megyei Közgyűlés alakuló ülését, majd Révész Tamás, a Területi és Választási Bizottság elnöke tájékoztatta a jelenlévőket az októberi választás eredményeiről. Mint elmondta, a 200 ezer választásra jogosult állampolgár közül több mint 104 ezren jelentek meg a választáson.

A Közgyűlés képviselői a választási bizottság elnökétől átvették megbízólevelüket, majd esküt tettek.

Az ülésen Dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott kiemelte: a jelenlegi testület tagjai jobb helyzetben kezdhetik meg munkájukat, mint elődeik, az elmúlt 5 évben ugyanis az országos átlagot jelentősen meghaladta megyénkben az ipar teljesítménye, a beruházások volumene. Beszéde végén támogatásáról biztosította a jelenlévőket.

– Nagy kincs a választók bizalma, kérem az elkövetkezendő 5 éves ciklusban szolgálják azt meg. Magam és a kormányhivatalban dolgozó kollégáim nevében biztosíthatom önöket, hogy a közösségi célok elérése érdekében, munkájukat, mint eddig is tettük, és tesszük a jövőben is, segíteni fogjuk – fogalmazott.

Ezt követően a testület egyhangúlag Dr. Juhász Attila Simont választotta meg elnöknek. Mint elmondta: 2010-ben a romokon alakult meg a közgyűlés, majd az évek során kormányzati segítséggel a költségvetés és az intézményi rendszer pozitív irányba változott, és a támogatások révén a következő 5 évben is segítséget kívánnak nyújtani a megyei településeknek.

– Bár a TOP-os források lassan kifutnak, a kezdeti 42 milliárdos forrásból most már 45 milliárd forint környékén tartunk a ráemelésekkel együtt, biztos vagyok benne, hogy az elkövetkezendőkben a Magyar Falu Programban a települési infrastruktúra fejlesztésben nagyon sok segítséget fogunk nyújtani a településeknek – magyarázta.

A megyei közgyűlés foglalkoztatási jogviszonyban álló alelnökének Szabó Róbertet, társadalmi megbízatású alelnökének pedig Tóth Csabát választotta. A testületben helyet kapott városunkból Faragó Tamás, Kárpáti István és Dr. Végh Attila.


Tovább az archívumra