Januártól a Városgondozási Zrt. látja el a Városfejlesztő Kft. legtöbb feladatát, és a VG Zrt.-hez kerülnek az útkarbantartási munkák is – erről is döntött tegnap Gyöngyös képviselő-testülete. A grémium több kitüntetésről is határozott.
Jelentős átszervezést jelent, hogy jövőre az eddig a Városfejlesztő Kft. által ellátott feladatokat – például a sástói beruházás fenntartását – a Városgondozási Zrt. végzi. A Városfejlesztő Kft. a jövőben pályázatok írásával és koordinálásával foglalkozik majd a képviselő-testület keddi döntése értelmében. Egy külön előterjesztés nyomán arról is döntés született, hogy a jövőben az útkarbantartási és útellenőri feladatok is a Városgondozáshoz kerülnek. A két feladatra együttesen évi 23 millió forintot biztosít az önkormányzat. Arról is döntött a képviselőttestület, hogy az önkormányzat kisajátítja a szurdokparti, volt szemétlerakó területét, amelyet egy cég vásárolna meg, hogy a rekultiváció után ipari-gazdasági területként hasznosítsa. A tervek szerint itt lehetőség lenne lakossági inert hulladék lerakására is. A képviselők megszavazták a Legyen Mindig Otthonuk Alapítvány tízmillió forintos támogatását, amelyből a szervezet fogyatékkal élők számára hozna létre hat-nyolc fős lakóotthonokat. A Gyöngyösi Diákokért Közalapítványt plusz kétmillió forinttal támogatta a testület, amely több kitüntetésről is döntött. A Gyöngyös Város Kultúrájáért kitüntetést Butykáné Bágyi Judit és a Muzsikus Céh Kórus veheti át. A Gyöngyösi Fiatalok a Sportért elismerést Kardos Laura uszonyos úszó, a Gyöngyösi Fiatalok a Tudásért díjat Illés Anett biológus, míg a Gyöngyösi Fiatalok a Művészetekért Fajgerné Dudás Andrea Júlia festőművész kapja majd meg. Az ülésen esküt tettek a november végén megválasztott mátrafüredi részönkormányzat tagjai. Immár Ferencz Angéla, Szuromi László, Tóth János és Grassalkovichné Varró Zsuzsanna hivatalosan is elkezdheti munkáját a Faragó Tamás önkormányzati képviselő által vezetett részönkormányzatban.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon