Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Bukdácsoló esélyegyenlőség

Bukdácsoló esélyegyenlőség

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Második állomásához érkezett a gyöngyösi Petőfi Sándor Készségfejlesztő Iskola „Bukdácsoló esélyegyenlőség” című programja, amelynek célja az elfogadás erősítése, bőrszíntől, vallástól, készségtől függetlenül. A mai programon kézműves foglalkozás, mesenézés várta a diákokat, amelyekbe a segédkező alapítványok becsempészték az elfogadás megismertetését.

Fiatal és göndör, idős és kalapos, vörös és barna. Különböző emberek képeit kapták meg a Petőfi Sándor Készségfejlesztő Iskola diákjai. Arra keresték a választ a segédkező alapítvány tagjaival, hogy mi a közös a külsőre különbözően kinéző emberekben. Itt a helyes válasz a közös vallás volt. Többek között ez a feladat várta az iskolásokat a nemrég indított „Bukdácsoló esélyegyenlőség” elnevezésű program második állomásán.

– A mi tanítványaink első körben nagyon gyorsan találkoznak az előítéletességgel és a mássággal, és különösen fontos számukra, hogy egyrészt megismerjék különböző embertársaikat, és ezáltal talán önmagukat is erősítik, illetve hogy kezelni tudják ezt a problémát, és ők maguk lehetőség szerint ne váljanak kirekesztővé – mondta Daru Éva, az intézmény vezetője.

Az első állomáson az itt tanulók ép iskolásokkal töltötték egy napjukat, a harmadik része a programnak pedig a pedagógusoknak fog szólni. A mai napon több alapítvány is az iskolába érkezett, hogy segítséget nyújtsanak a gyermekeknek, hogy minél inkább elfogadják a másikat.

– Nagyon sok civil alapítványt sikerült megnyernünk az ügynek, akik támogatnak bennünket, illetve sokkal inkább életközelbe tudják megmutatni ezeket a témákat, ezzel segítve a kollégáinknak, illetve a gyerekeinknek egy élményt nyújtanak – fogalmazott az igazgató.

A gyerekek az előítélettel és elfogadással kapcsolatban mesét néztek, és rajzokkal illusztrálták jövőbeni életüket. A feladatok megoldásában az Európa Tanács Budapesti Ifjúsági Központja, az Uccu, a Haver és az Igazgyöngy Alapítványok, valamint a Mátra Múzeum segített a gyerekeknek.


Tovább az archívumra