Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Férfiakat ünnepeltek

Férfiakat ünnepeltek

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Tizenegy éve rendeznek Ivó-napot a Mátra Nyugdíjas Egylet hölgytagjai, azzal a céllal, hogy elismerjék és megköszönjék a férfiak munkásságát, ugyanakkor a Nő napi meglepetés műsort is. Mint mindig, most is a humorra helyezték a hangsúlyt az ünnepség során, zenés-táncos-verses produkciókkal készültek a férfitagok legnagyobb örömére.

Világviszonylatban, az 1960-as évektől mutatkozott igény egy olyan férfinapra, ami megfelelő párja lehet a március 8-ai nemzetközi nőnapnak. Hazánkban 2009 óta szerveznek ilyen rendezvényeket, mivel a férfiak társadalomhoz és családhoz való hozzájárulása, gondoskodása is megérdemel egy napot az elismerésre. Ezt szem előtt tartva rendezik meg minden évben az Ivó-napot a Mátra Nyugdíjas Egylet tagjai.

– Amióta létezik a klub, azóta van Ivó-nap, ez válasz a nőnapra, amikor a fiúk tartanak nekünk műsort. A műsor lényege, hogy jól érezzük magunkat, aki csak tud, szerepel, itt van Blaha Lujza, Fedák Sári, mindenféle tehetség. Jelenetek vannak, versek, szólóének, dalkör – sorolta Feke Sándorné dalkör-vezető.

A hölgyek ilyenkor nagy számban részt vesznek az ünnepségen, a dalkör 15 tagja mellett, még 14 fő csatlakozott a mostani produkcióhoz.

Bóna János, a Mátra Nyugdíjas Egylet elnöke szerint nagyon fontos, hogy jó közösség verbuválódjon az idők során, ezt pedig sikerült is elérni.

– Teljes mértékben összetartóak vagyunk, a tényleg hadra fogható, aki szaval, énekel, táncol körülbelül egy olyan 25-30 személy, ehhez csapódik körülbelül egy olyan 40 ember, aki még tényleg ízig-vérig élvezi, részt vesz rajta – mondta.

A 110 fős társaság olyannyira aktív a hétköznapokban is, hogy legközelebb Kárpátalján lépnek majd fel 2 alkalommal, de Ausztriába és Szlovákiába is elutaznak, és a környékbeli programok szerves részei is lesznek – tette hozzá Bóna János.


Tovább az archívumra