A különböző szolgáltatások összekapcsolása a legfontosabb célja a Gyöngyös-Mátra Turisztikai Közhasznú Egyesületnek, éppen ezért már a nulladik hétvégén, most szombaton elkezdődnek a programok Parádfürdőn és Gyöngyösön is. A turisztikai vonzerőt pedig még inkább növeli az, hogy új szereplők is csatlakoztak az egyesülethez. A programokról egy sajtótájékoztató keretében beszéltek a résztvevők.
A júliusi rendezvényekhez kapcsolódóan sajtótájékoztatót tartott a Gyöngyös-Mátra Turisztikai Közhasznú Egyesület, melyen az érintett tagok is részt vettek és bemutatták leendő projektjeiket.
– Tavaly találtuk azt ki, hogy egy laza szövetségbe fogjuk a hetedik hóban, júliusban a Mátrában szerveződő programokat, ugyanis 2015-ben azt láttuk, hogy megtört egy picit a vendégéjszaka úgy júliusban és annyira bejött ez tavaly, hogy ezt sikerült felemelni ezt a görbét. Úgyhogy ezt szeretnénk idén is és jelzi azt, hogy több szerveződés is beszáll és egyre nagyobb kínálatot tudunk hozni – fogalmazott Nagy Róbert, a TDM elnöke.
Ebben pedig benne van a bor-és gasztroturizmus is, amelyet tavaly indítottak el.
Már most szombaton elkezdődnek a rendezvények, mintegy nulladik hétvégeként. Egyebek mellett most lesz a Mátrai Veteránautó Találkozó, a Betyárfesztivál, és az Enduro Világbajnokság is.
Nagy Róbert hozzátette: több új szereplő is van az egyesületnél, ez pedig tovább növeli a turisztikai vonzerőt. Ilyen például a Kisnánai Vár.
– Minden hétvégén készülünk különböző programokkal, kezdődik a július elsejével, a szombati nappal, ez nálunk a Kisnánai Várjáték lesz, a vár történetében az egyik legnagyobb rendezvény, immáron 18. alkalommal szervezzük ezt meg. Majd egy hétre rá, 8-án Kisnánai baracknap, a híres kisnánai baracklekvárt lehet is megkóstolni – sorolta Zvara Gréta, a Kisnánai Vár és Népi Műemlék gondnokságvezetője.
A fórumon elhangzott: az egyesület és a szervezők szeretnék összekapcsolni a különböző szolgáltatásokat, ezért van az, hogy egy hétvégén több program várja az érdeklődőket.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon