Gyomorbántalmak, láz, fogfájás, sérülések. Ezeket az egészségügyi problémákat a legtöbben már átéltük egy nyaralás során. Megkönnyíthetjük az ilyen helyzetek átvészelését, ha a csomagoláskor nem feledkezünk meg úti patika összeállításáról. Ebben a patikusok és a háziorvosok is segíthetnek.
A nyaralás megtervezésekor a legtöbben a felhőtlen kikapcsolódásra készülnek, ám váratlan események, mint például egy betegség, vagy egy gyomorrontás beárnyékolhatják az egész évben várt külföldi pihenést. Egy jól összeállított úti patikával azonban már az első tünetek jelentkezésekor elkezdhetjük orvosolni a problémát. A megfázások mellett a gyomorproblémák a leggyakoribbak.
– Megváltozott ételkörülmény, az ivóvíz minősége egészen más lehet, és lehet csak egy ilyen elég ártalmatlan hasmenés is. A hasmenéses szert is vigyük szerintem mindenképpen magunkkal. Főleg, hogyha nagyon déli, szubtrópusi országba megyünk, nagyon sokunk úgy jön haza Egyiptomból, hogy ott nagyon könnyen megfertőződhetünk – mondta a Mixtura Patika vezetője, dr. Nemes Rita.
A nyaralások során gyakran okoznak problémát a szúnyogok és a napégés is.
– Tudni kell, hogy a napnak van egy olyan hatása is, hogy az immunrendszerünket agyonnyomja. Aki érzékeny rá, az sokkal gyengébb lesz. Előfordulhatnak, hogy olyan kiütéseink jönnek ki, ami soha nem szokott lenni, torokgyulladás, gennyes tüszős mandula gyulladása lesz, nekem előfordul, hogy olyankor jön ki a herpeszem – sorolta tovább a szakember.
A rendszeresen gyógyszert szedőktől és az allergiásoktól fokozott figyelmet igényel az úti patika összeállítása. Fontos, hogy az állandóan szedett gyógyszerekből ne csak az éppen elegendő mennyiséget vigyük magunkkal. Hiszen ha valamilyen okból nem sikerül időben hazautazni, a vényköteles készítmények pótlása problémás lehet.