Misszió az életünk címmel tartott előadást Dr. Csókay András Jászárokszálláson. Az idegsebész úgy véli, mindenkinek megvan az életfeladata, amelyet meg kellene találnia, de orvosi munkájáról, vallásos elhivatottságáról, valamint a hit és a tudomány kapcsolatáról is beszélt.
Az emberi élet célja a misszió. Mindenkinek megvan a sajátja, például egy anya felneveli a gyermekeit vagy egy orvos életeket ment. A lényeg, hogy felismerjük azt a belső hangot, amely elvezet bennünket erre az útra és cselekedetre buzdít. Többek között ennek a hívásnak a megleléséről beszélt előadásában Csókay András.
– Én nagyon előtérbe helyezem a mély imádságot a gondolatok előtt. Utána jönnek a gondolatok és csak utána szabad jönni a szónak és a cselekedetnek. Boldog ember az, aki imádkozik, mielőtt gondolkodik és boldog ember az, aki gondolkozik, mielőtt cselekszik vagy mond valamit – vélekedett.
„Isten rászólt a semmire és lett valami – majd a világegyetem tágulni kezdett” – ezzel a gondolattal kezdte meg másik fontos témáját – a tudomány és hit összeférhetőségéről. Véleménye szerint a kettő nem ellentéte egymásnak, sőt kiegészítik-erősítik egymást.
– A tudománynak az egyik legnemesebb célja, hogy felismertesse az emberekkel azt, hogy micsoda szükség van egy idő után a hitre, amikor a tudomány már semmit sem tud megmagyarázni, érdemes fejest ugrani és vállalni a hitnek a szép arcát – magyarázta.
Csókay András ezen felül beszámolt orvosi munkájáról azon belül is afrikai missziójáról, valamint a tudatos kereszténységről. Emellett kiemelte: az ész és a szív is fontos alapja a hitünknek – hiszen a kettő együtt adja meg a lelkierőt a mindennapi nehézségek leküzdésében.