Változik a gyöngyösi piacokon az idősek vásárlási idősávja. Szombattól 11 órától délig csak a 65 év felettiek vásárolhatnak a Köztársaság téri és a nyolcvanasi piacokon. A rendelkezéssel így lehetővé válik, hogy az idősek számára központilag meghatározott időben – azaz 9-12 óráig – mindent beszerezhessenek a boltokból és a piacról is.
Az új szabályozás szerint 11-től délig egy órát kapnak az idősek, hogy bevásároljanak a gyöngyösi piacokon. Ezzel azonban lehetővé válik, hogy a számukra eredetileg – központilag meghatározott idősávban szerezhessenek be mindent az élelmilszerboltokból és a piacról is. A rendelkezés a Köztársaság téri és a nyolcvanasi piac nyitott és fedett részére egyaránt vonatkozik. A módosítás annak érdekében született, hogy a koronavírus-fertőzés legveszélyeztetettebbjei, vagyis az idősek – a könnyítések ellenére is – minél kevesebb emberrel találkozzanak, hiszen, ahogy a közlemény fogalmaz, a veszélyhelyzet szabályainak könnyítésével még nem ért véget a járvány. Az idősek továbbra is nagy kockázatot vállalnak, ha közösségbe mennek.
A város vezetése azt javasolja, hogy az idősek továbbra is legyenek fokozottan elővigyázatosak, ha tehetik, maradjanak otthon, bevásárlásaikat pedig lehetőség szerint heti egy napra korlátozzák. Hangsúlyozzák, az önkormányzat továbbra is megtesz mindent annak érdekében, hogy a járvány terjedését lassítsa és megvédje a leginkább veszélyeztetett korosztályt. Felhívják a figyelmet arra, hogy a piacon a vásárlóknak és az eladóknak is kötelező maszkot viselniük és elővigyázatosságból másfél méter távolságot tartani egymástól.
Emlékeztetnek arra is, hogy az önkormányzat továbbra is vállalja, hogy ingyenes segítséget nyújt azoknak az időseknek és krónikus betegségben szenvedőknek, akiknek nincs olyan közeli hozzátartozójuk, aki bevásárolna vagy a gyógyszert kiváltaná.
Segítséget kérni itt lehet, valamint az alábbi elérhetőségeken:
37/ 311-105, 37/311-127, 37/312-055, 37/769-133,
segitseg@gyongyosph.hu
Gyöngyösi értékek a filmvásznon