Rengetegen választották úticélként a Mátrát az elmúlt időszakban. Talán még soha nem volt olyan összefüggő kocsisor a Kékestetőre vezető úton, mint karácsony másnapján. Mátraszentistvánban voltak, akik bemásztak a lezárt sípályákra, ezzel tönkretéve a hóágyúzott pályát. Több kisebb baleset is történt – például szánkózás közben, de a túltelített parkolók is gondot okoztak. Kékestetőn a tiltás ellenére sokan szánkóztak a jeges, és így veszélyessé vált sípályán. Időnként olyan nagy volt a dugó, hogy az egyébként 20 percig tartó autóút Kékestetőről Gyöngyösre másfél óráig tartott.
A Mátra iránti érdeklődés az újévben sem csökkent sokat, a téli szünet utolsó napján még mindig sokan voltak kíváncsiak az ország legmagasabb pontjára, annak ellenére, hogy Kékestetőn extrém időjárás várta a természetbe vágyókat. A szélsőséges körülményeket nem kizárólag az ónos eső áztatta útburkolat, a pár méter látótávolságot engedő, sűrű köd és a jeges szél alkotta, hiszen télen ezek megszokott jelenségek is lehetnek – viszont az időjárási körülmények veszélyességét az nagyban növelte, hogy a rossz időnek Mátraházáig nyoma sem volt. Mátraházától a kékestetői útra kanyarodva azonban 100 méteren belül hirtelen jelentkeztek a szélsőséges időjárási körülmények, így azok felkészületlenül érték az autósokat. A kékestetői parkolók a rossz idő ellenére tele voltak. Volt, aki csupán néhány percre szállt ki a kocsiból, de a legtöbben nem adták fel és addig mentek, amíg nem találtak egy kis csúszásra alkalmas területet.
Nincs ma már az életünknek olyan területe, amire a világjárvány ne lenne hatással. Ezúttal ugyanis azok is kirándulni indultak, akik máskor plázáznak vagy moziba mennek. És ez is egy olyan új „Covid” jelenség, amire a turizmus egyelőre nincs felkészülve.