Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Virágözön az üzletekben, piacon – vasárnap Anyák Napja

Virágözön az üzletekben, piacon – vasárnap Anyák Napja

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Anyák napja világszerte jeles nap, ilyenkor az anyaságról és az édesanyákról emlékezünk meg, őket köszöntjük. Egy felmérés szerint május első vasárnapján a magyarok 96%-a köszönti fel édesanyját. Ma már Gyöngyösön is megindult a roham a boltokban. Van, aki édességet vagy ajándékcsomagot keresett, de a többség még mindig virágot vásárol édesanyjának ajándékba.

Ma már elindult a nagy anyák napi virágdömping. A piactól a szupermarketeken keresztül a virágboltokig bőven akadt érdeklődő és vásárló. Arra a kérdésre, hogy mi a legjobb ajándék anyák napjára, sokan sokféleképpen válaszoltak.

Az anyák napja jócskán megpörgeti főleg a vágott virágok, de a csokoládé-édességek és egyéb kedveskedő ajándékok piacát is. Összességében azonban elmondható, hogy még mindig a virág vezeti az ajándéklistát. A virágok között pedig idén is megvannak slágertermékek.

– Az eddigi két nap alapján azt mondhatom, hogy az orchidea slágertermék lett az idei évben, illetve sokan egynyári kiültethető palántákat keresnek, hogy egész évben kint a kertben tudják gondozni az édesanyák. Akiknek erre nincs lehetőségük azok természetesen a szobanövények tömkelegét. – mondta Korsós Róbert, a Virágkuckó tulajdonosa.

Ebben a virágboltban a járványügyi szabályok szerint egyszerre csak 6 ember tartózkodhat. Bár a virágok ára 30%-al emelkedett, ez a forgalmon nem látszott: most is sok volt az előrendelés és a kiszállításos megrendelés is.


Tovább az archívumra