Jól halad az új bálázó csarnok építése a Hulladékkezelő gyöngyösi telephelyén. Az acélpillérek már állnak, hamarosan kezdik az alapozást és a panelek felszerelését. A tervek szerint az épület decemberre kész lesz, a komplett beruházással pedig áprilisban végeznek, ugyanis egy teljesen új válogató gépsort szerelnek be. A felújításnak köszönhetően a szelektív hulladékot sokkal hatékonyabban és gyorsabban tudják majd feldolgozni.
A jelenlegi válogatócsarnok még a szelektív szigetes hulladékgyűjtésre lett optimalizálva, így a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtésre való átállás és a megnövekedett mennyiség miatt, régóta szükség volt egy nagyobb válogatóra. Egy idén indult projektnek köszönhetően egy új bálázót építenek, amit összekötnek a régivel.
– Ütem szerint halad. Voltak fennakadások, de kezdjük utolérni magunkat, tehát a csarnokot a tervek szerint december végére át tudjuk adni. Ahogy látszik az acélpillérek már állnak, ezután a látványosabb része fog következni. – mondta Hencz Zsolt, a NHSZ Mátra Hulladékkezelő Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Ez az alapozást és a panelek felszerelését jelenti, majd beépítik az új válogató gépsort. Hencz Zsolt hozzátette: az árajánlatkérés már megtörtént. A komplett beruházással a tervek szerint jövő év áprilisában végeznek.
– Az új válogatócsarnokba egy teljesen új gépsor kerül beépítésre, ami nyilván alkalmas lesz a most beérkező szelektívhulladék mennyiségére és minőségére, tehát sokkal jobb minőségű válogatást fogunk tudni megvalósítani, illetve új munkahelyeket tudunk megteremteni. – mondta Szalai Zoltán, a NHSZ Mátra Hulladékkezelő Nonprofit Kft. kereskedelmi vezetője.
A fejlesztésnek köszönhetően a munkakörülmények is javulnak, ugyanis válogatófülkéket alakítanak ki, amik hűthetőek-fűthetőek lesznek, valamint légszűrővel lesznek ellátva. Emellett az új épületben egy vizes-blokkot is kiépítenek.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon