Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Borok útja

Borok útja

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

A jubileumi, XX. Magyar Borok Útja Rallye befutója Gyöngyösön volt. A 100 autóból álló versenyző mezőny, a Tokaji, az Egri, és a Mátrai Borvidéken haladt keresztül a hétvégén. Az ünnepélyes eredményhirdetést a Fő téren tartották, ahol az első helyezettnek járó Vándor serleget a NÉBIH csapata vehette át.

A közel 900 km-es távot végig autózó, mintegy 100 járműből álló mezőny vasárnap délután érkezett Gyöngyös Fő terére. A jubileumi verseny eredményhirdetésén Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter hangsúlyozta, a verseny elérte célját.

A verseny megálmodója, Regőci Attila elnök, a jubileumi versenyen átadta a stafétát Megay Róbert Péternek. A leköszönő elnök hangsúlyozta, a 20 év alatt sikerült a kitűzött célokat megvalósítani.

A verseny végállomásának helyet adni, és gyöngyösi borászoknak is bemutatkozni, turisztikai szempontból is fontos- mondta köszöntő beszédében, Hiesz György a város polgármestere.

Az eredményhirdetésen kiderült, a NÉBIH csapata vehette át a legjobbnak járó Vándor díjat. Polyóka Mihály, Fekete László, Tóth Róbert, a verseny történetében már másodszor állt rajthoz, a tavalyi második helyezés után, az idei jubileumi verseny győztesei lettek.

A fiúk azt is elárulták, a pontosság az itiner követése, a feladatok megoldásánál a koncentráció elengedhetetlen. A Fair Play díjat Orodán Sándor és Győrfi Pál a Szóvivők képviselői kapták, mivel a verseny során segítettek egy segítséget kérő 9 éves fiú, bajba jutott édesapjának. A verseny jótékony célokat is szolgált, a súlyos betegségben szenvedő, egykori győztes, Fehér György csapattárs javára gyűjtöttek a részt vevők, a felajánlott több mint 700 ezer Ft-ot ünnepélyes keretek között adták át. A szervezők azt is elárulták, hogy már is elkezdték a jövő évi verseny szervezését.