Napjaink legfontosabb tőkéje a tudás, a Károly Róbert Főiskola pedig ennek szellemében készül fel a jövő kihívásaira – mondta nyitóbeszédében Dr. Magda Sándor azon a konferencián, melyet a zöldgazdaság témakörében rendeztek meg a főiskolán. A projekt egy TÁMOP-os pályázat keretében valósult meg, és összefogja a főiskola innovációs törekvéseit.

A távoli jövőbe mutató kutatások mindig felvetik a kérdést: mi a haszna a ma emberének mindezekből. Dr. Bíró Tibor megbízott és innovációs rektorhelyettes szerint a régiónak közvetett haszna származik abból, hogy a Károly Róbert Főiskola ilyen komoly, nemzetközi visszhangot is kiváltó kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat, hiszen kutatási kapcsolatokat és kutatási pénzeket vonz be a térségbe, aminek pozitív foglalkoztatási hatásai is lehetnek.
A környezetipari kutatások, az egyetemi-ipari együttműködések struktúrája, a fenntarthatóság és területfejlesztési stratégiák, a biomassza-kutatás, a környezetkímélő agrártechnológiák kifejlesztése és a távérzékelés: csak néhány a legfontosabb kutatási területekből, melyek régiónk vezető innovációs tudás-központjává emelik a főiskolát. Ezek a kutatási irányok már nemcsak régiónk számára ismertek: az egyre nagyobb számú nemzetközi kapcsolatok és együttműködések is ezt bizonyítják.