Kezdőlap » Hírek - Aktuális » Az összefogás jelöltjei

Az összefogás jelöltjei

Ez a cikk több mint egy éves információkat tartalmaz!

Bemutatta képviselőjelöltjeit az ellenzéki összefogás. Hosszú tárgyalások után a Jobbik, az MSZP, a DK és a Momentum úgy döntött, egy célért fognak küzdeni és közösen szeretnék elérni azt. A 10 képviselőjelölt közül 8-an jelenleg is regnáló képviselők. Az összefogásban a Jobbiknak 5, az MSZP-nek 3, a DK-nak és a Momentumnak pedig 1-1 jelöltje van.

Hosszú tárgyalás után döntött úgy a Jobbik, az MSZP, a DK és a Momentum, hogy összefognak és közösen indítanak képviselőjelölteket az októberi választáson. Faragó Tamás az egyes körzet jelenlegi képviselője elmondta: sokat gondolkodtak azon, hogy hogyan is lehetne megtartani a jelenlegi körzeti képviselőket, és úgy határoztak, ezt a közös célt, együtt szeretnék elérni.

– Nem volt egy könnyű, hiszen minden pártnak megvoltak a saját jelöltjei, a saját elképzelései, hála istennek a héten sikerült ennek a végére pontot tenni, és úgy döntöttünk, hogy a Fidesz-szel szemben egységre van szükségünk – húzta alá Faragó Tamás.

A 10 jelölt közül 8-an jelenleg is regnáló képviselők, így az emberek ismerik őket, ők pedig a körzet problémáit és lehetőségeit. A Jobbik 5 jelöltet adott az összefogásba, elindul Faragó Tamás, Kévés Tamás, Ferenczy Tamás, Besze Andrea és Keszthelyi László.

Az MSZP részéről képviselőjelölt lett Tóth Szabolcs, Percze László és Dr. Végh Attila.

– Most félig magamról is beszélek, azt nem szeretném, de a másik két képviselőtársamra mindenféleképpen elmondhatom, hogy hivatásnak, közszolgálatnak tekintik valóban a képviselőséget és nagyon sokat dolgoztak és dolgoznak a körzetben, de ez mindenképpen elmondható mindazokról, akik most ezt a választási együttműködést létrehozták – vélekedett dr. Végh Attila.

A DK részéről dr. Szén Gabriella csatlakozott az összefogás jelöltjeihez. Már a második ciklusát tölti a testületben, azt mondja: képviselőnek lenni nem kiváltság, hanem kötelezettség.

– Újként nagyon nehéz volt megismertetni magam az emberekkel, a második ciklusban annyival volt könnyebb, hogy bemutatkozni nem kellett, azonban van egy nagyon nehéz oldala is, hogy itt már elvárásokkal vannak a lakók, és hogy ha nem teljesíti valaki azokat a fejlesztéseket, azokat a beruházásokat, amiket megígért, akkor esélye sincsen egy következő választáson – húzta alá.

A Momentum részéről Kárpáti István csatlakozott az összefogás jelöltjeihez, a négyes körzetben szeretne indulni.

– Kezdettől fogva az volt a célunk, hogy egy összellenzéki koalícióban vegyünk részt, egy olyan koalícióban, amely sikerrel veszi föl, legalábbis a siker reményében veszi fel a küzdelmet majd október 13-án a Fidesz jelöltjeivel, ez volt a fő célunk, hogy megtartsuk Gyöngyöst egy ellenzéki irányítású városnak – fejtette ki.

Faragó Tamás azt is elmondta, hogy az összefogásban jelenleg nincs megegyezés a polgármesterjelölt személyéről, várhatóan erről a jövő héten fognak nyilatkozni.


Tovább az archívumra