Mintegy 50 millió forintból újult meg az erdészeti szakgimnázium kollégiumának villamos hálózata. A korszerűsítéssel az 50-es években kiépült rendszer válhat modernebbé és energiahatékonyabbá. A beruházáshoz szükséges forrást a fenntartó, az agrárminisztérium biztosította.
A villamoshálózat felújítását nem halaszthatták, a katasztrófavédelem is előírta a korszerűsítést az erdészeti iskola Üdülősor úti kollégiumában, melyet a tavalyi év végéig kellett el végezniük- tudtuk meg az igazgatótól.
A felújítást szintenként tudták elvégezni az intézményben, úgy, hogy a kollégium közben üzemelt, 100 diák lakhatását kellett biztosítani a munkálatok ideje alatt is. Meghívásos közbeszerzési eljárás lefolytatása után 3 pályázóból választották ki a kivitelezőt.
A villamos hálózat megújult, és a felújítások a nyár folyamán a festéssel folytatódnak, és ezt követően megtörténik a bútorok, asztalok, székek, ágyak cseréje is, a 100 db matracot már meg is vásárolta az intézmény.
Gyöngyösi értékek a filmvásznon